patogeniškumas

patogeniškumas
patogeniškumas statusas Aprobuotas sritis augalų apsauga apibrėžtis Mikroorganizmo gebėjimas sukelti ligą ir (arba) pakenkti šeimininko organizmui dėl toksiškumo ir invaziškumo arba dėl toksiškumo ir gebėjimo sudaryti kolonijas. Kai kurie invaziniai patogenai sukelia ligą, kuri pasireiškia anomalia šeimininko imuninės sistemos reakcija. atitikmenys: angl. pathogenicity vok. Pathogenität, ƒ rus. патогенность pranc. pathogénicité, f šaltinis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2006 m. kovo 27 d. įsakymas Nr. 3D-112 „Dėl Augalų apsaugos produktų, kurių veikliosios medžiagos yra mikroorganizmai, vertinimo ir sprendimų dėl jų registravimo priėmimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 35-1270)

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Поможем сделать НИР

Look at other dictionaries:

  • Pathogenität, ƒ — patogeniškumas statusas Aprobuotas sritis augalų apsauga apibrėžtis Mikroorganizmo gebėjimas sukelti ligą ir (arba) pakenkti šeimininko organizmui dėl toksiškumo ir invaziškumo arba dėl toksiškumo ir gebėjimo sudaryti kolonijas. Kai kurie… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • pathogenicity — patogeniškumas statusas Aprobuotas sritis augalų apsauga apibrėžtis Mikroorganizmo gebėjimas sukelti ligą ir (arba) pakenkti šeimininko organizmui dėl toksiškumo ir invaziškumo arba dėl toksiškumo ir gebėjimo sudaryti kolonijas. Kai kurie… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • pathogénicité — patogeniškumas statusas Aprobuotas sritis augalų apsauga apibrėžtis Mikroorganizmo gebėjimas sukelti ligą ir (arba) pakenkti šeimininko organizmui dėl toksiškumo ir invaziškumo arba dėl toksiškumo ir gebėjimo sudaryti kolonijas. Kai kurie… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • патогенность — patogeniškumas statusas Aprobuotas sritis augalų apsauga apibrėžtis Mikroorganizmo gebėjimas sukelti ligą ir (arba) pakenkti šeimininko organizmui dėl toksiškumo ir invaziškumo arba dėl toksiškumo ir gebėjimo sudaryti kolonijas. Kai kurie… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”